Decoral system a práškové barvy Gicolor

                         ZAŘÍZENÍ                                               SUROVINY                                          PRÁŠKOVÉ BARVY

Jsme zástupci a dodavateli materiálu společnosti Decoral System, která je jednou z 16 společností skupiny Gruppo VIV. Svoji činnost zahájila v roce 1973 eloxováním a později práškovým lakováním. Společnost se neustále zabývá výzkumem a její hlavní činností je kvalitní povrchová úprava hliníku s dokonalou imitací dekorů, jako je dřevo, mramor, žula a díky digitálnímu tisku je schopná imitovat jakoukoliv fotografii nebo obraz. Systém DECORAL®  byl patentován v roce 1994 a od tohoto okamžiku se svět hliníku zcela změnil. Ekologický aspekt a všestrannost systému DECORAL® významně rozšiřuje možnosti nábytkářů, architektů, designérů a stimuluje a uspokojuje požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Společnost Decoral System je dnes celosvětově uznávána jako lídr v dekorování kovových předmětů. Společnost Decoral System je výrobcem kvalitních surovin a technologicky vyspělých zařízení speciálně vyvinutých pro sublimační proces a díky vlastní laboratoři jsou výrobky se značkou Decoral zárukou kvality. Produkty jsou podrobně zkoumány a testovány certifikačními společnostmi, které vydaly ochrannou známku QUALIDECO. Ta na celém světě zaručuje vhodnost venkovního použití tohoto produktu a má vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům. V současnosti se závody a výrobky DECORAL® vyskytují v 98 zemích na celém světě s více jak 600 instalovanými zařízeními.

Proces Decoral®                              

Výrobní společnost Decoral se zabývá zejména dekorováním hliníkových profilů a plechů. Je však možné dekorovat i 3D předměty, sklo, plast, keramiku a další materiály odolné teplotě 200°C při které dochází k dekorovacímu procesu prostřednictvím sublimace. Sublimace je chemicko-fyzikální proces, při němž látka přechází z pevného do plynného stavu, aniž by prošla kapalným skupenstvím.

Proces Decoral v praxi

Pro dekorování předmětů potřebujeme následující:

  • Zařízení pro dekorování 
  • Speciální polyuretanovou barvu se sublimačními vlastnostmi 
  • Transferovou fólii s potiskem se sublimačním inkoustem

Technologický postup:

Po vhodné předúpravě je jako základ na kovový předmět elektrostaticky nanesena prášková polyuretanová barva o tloušťce 60-90 mikronů a poté vypálena při teplotě 200°C. Po vychladnutí je předmět zabalen do fólie se sublimačním inkoustem a umístěn na rám, z nějž je naprosto odsán veškerý vzduch. Fólie díky vytvořenému vakuu  perfektně přilne k celému povrchu předmětu. Dalším krokem je zavezení rámu do vypalovací pece, kde při teplotě 200°C inkoust proniká do vypálené vrstvy práškové barvy a tím vzniká dokonalý výsledný dekor. Opačným způsobem je předmět po vyjmutí rámu z vypalovací pece ochlazen vzduchem a pak je jednoduchým způsobem odstraněna fólie bez inkoustu.  

Patenty a certifikáty

11 ITALSKÝCH PATENTŮ  a 6 EVROPSKÝCH PATENTŮ                         

                       

 

 

Fotogalerie

Decoral System – foto č. 1Decoral System – foto č. 2Decoral System – foto č. 3