Mechanická předúprava 

Technologie pro tryskání rozdělujeme na dvě základní řady podle toho, jakým způsobem je vrhána energie, která společně s   požadovaným abrazivem způsobuje tryskání.


VZDUCHOVÉ TRYSKÁNÍ

První způsob pomocí stlačeného vzduchu. Zařízení pro vzduchové tryskání je založeno na proudění stlačeného vzduchu společně se směšováním zmiňovaného abraziva (neboli suchého granulátu), které může mít různou velikost. Tato směs prochází speciální otěruvzdornou hadicí ze zásobníku do koncové trysky (venturiho trubice), kde dochází ke zrychlování proudění této směsi, aby se zvýšila vrhaná rychlost a tím účinnost otryskávání

 

   

    MOBILNÍ  ZAŘÍZENÍ            PNEUMATICKÉ KABINKY           BOXY PRO VOLNÉ TRYSKÁNÍ

 

 

 TRYSKÁNÍ METACÍMI KOLY

Druhý způsob pomocí rotací metacího kola. Zařízení pro tryskání s metacími koly je založené na principu sypání abraziva (neboli suchého granulátu) přes speciální nastavitelný distributor a klec na lopatky rotujícího kola do jeho středové části. V komoře stroje tak dochází k metání granulátu na výrobek, který se otáčí zavěšen na závěsu nebo je posunován do tryskací komory na válečkovém dopravníku před toto metací kolo.

 

  

                       

           ZÁVĚSNÁ ZAŘÍZENÍ                                 STOLOVÁ A BUBNOVÁ ZAŘÍZENÍ

 

                       

           PRŮBĚŽNÁ ZAŘÍZENÍ                                     SPECIÁLNÍ ZAŘÍZENÍ