ELEKTROSTATICKÁ ZAŘÍZENÍ

PRO RUČNÍ A AUTOMATICKÉ NANÁŠENÍ PRÁŠKOVÝCH BAREV

 

Ruční aplikační jednotky GATECH MU (Manual Units) lze objednat se zásobníkem nebo s vibračním ložem. Standardem je digitální řídicí/ovládací jednotka. Nabízená zařízení jsou mimořádně spolehlivá, vyznačují se mimořádně snadnou obsluhou a nízkou poruchovostí.

Tradiční design, avšak dokonalá funkce ve spojení se švýcarskou kvalitou, zaručující spolehlivost.

Extrémně jednoduché ovládání, odpadá nutnost studia složitých ovládacích manuálů, eliminace problémů v souvislosti s chybami obsluhy, jelikož s tímto zařízením se každý naučí pracovat velmi rychle a snadno, což přináší nezanedbatelnou úsporu provozních nákladů.

 

Zeptejte se nás na cenu náhradních dílů! Věříme, že budete příjemně překvapeni.


 

Technické údaje:

Hmotnost

cca 50 kg

Provozní teplota

+10°C až +45°C

Vstupní napětí

230V +/- 10% (115V na základě požadavku)

Tlak vzduchu

Max. 8 bar

Zásobník na prášek

cca 60 litrů

Obsah vody

Max. 1,3 g/Nm3

Obsah oleje

Max. 0,01 mg/Nm3

Spotřeba vzduchu

cca 9 Nm3/h

 

K dispozici jsou zařízení „šitá na míru“, různé komponenty, celá řada prodloužení a náhradních dílů. Rádi vám poradíme.

 

RUČNÍ NANÁŠECÍ PISTOLE GATECH MD

Super lehká a šikovná pro snadné použití.

Ergonomika při práci: hmotnost ruční nanášecí pistole GATECH MD je nižší než 480 g a tudíž patří mezi nejlehčí na trhu. Ergonomický tvar pro dobrou manipulovatelnost.

K dispozici jsou prodloužení pistole (200 mm, 300 mm nebo jiné rozměry na přání) o nízké hmotnosti, s nově vyvinutým a optimalizovaným designem k aplikaci práškové barvy na různě tvarované a členité dílce, hladký výstup prášku.

 

Extrémně dobrá izolace vysokonapěťového tělesa zařízení je zárukou vysoké kvality naneseného povlaku.

Technické údaje:

Hmotnost

470 g

Polarita

záporná

Vstupní napětí

0 to 9.5 V eff AC

Kmitočet

18.000 Hz +/- 1%

Výstupní napětí

až do 100 kV

Max. proud

140 µA

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ:

Dodáváme různé typy trysek. Speciální délky na vyžádání.

 
 

KOMPONENTY:

Zařízení GATECH splňují požadavky na špičkovou kvalitu výsledného povlaku, ve spojení s ergonomikou a snadnou manipulovatelností. Kombinace použití ruční nanášecí pistole GATECH MD a řídicí jednotky GATECH IC (střední kategorie – polodigitál) nebo řídicí jednotky GATECH HEC (nejvyšší kategorie) zaručuje maximální spokojenost zákazníka s dosaženými výsledky při povrchové úpravě.


Vlastnosti aplikace a výhody:

Zvýšená účinnost nanášení díky novému systému dopravování prášku.

Homogenní a jemný oblak práškové barvy zaručuje rovnoměrnou vrstvu naneseného povlaku a kvalitu výsledné povrchové úpravy.

Nejmodernější technologie, které byly použity pro elektrostatický princip nanášení, zaručují optimální nabíjení prášku ve spojení s vysokonapěťovou kaskádou až do výstupního napětí 100 kV.

Mezi nanášecí pistolí a řídicí jednotkou je pouze nízké napětí. 

Zařízení je certifikováno pro Zónu 21 (vnitřní lakování). Certifikace EX.

Zařízení bylo speciálně projektováno k nanášení metalizovaných práškových barev, avšak je vhodné samozřejmě i k nanášení všech typů standardních práškových barev. S kvalitou výsledného povlaku budete spokojeni.

Jednoduchá montáž a demontáž běžně opotřebitelných dílů a kompletního tryskového systému.

Základní vybavení: 1 tryska s plochým paprskem a sada trysky s kruhovým paprskem nástřiku.

 

Zvýšená účinnost aplikace díky optimalizovanému procesu dopravování prášku a rozprašování, kterou oceníte při lakování nejrůznějších výrobků. Nabízené zařízení splňuje požadavky i nejnáročnějších aplikací. Naši technici vám rádi poskytnou další potřebné informace a poradí vám při řešení případných problémů.

Automatické nanášecí pistole GATECH

GATECH ADSH (Automatická pistole s krátkým držákem) nebo GATECH ADLH (Automatická pistole s dlouhým držákem) je vybavena dlouhým prodloužením pro automatické vnější čištění. Optimalizace nanášení na různé povrchy je dosaženo pomocí krátkého nebo dlouhého držáku. Tato nově vyvinutá automatická nanášecí pistole nabízí optimální vlastnosti naneseného povlaku se zaručením spokojenosti dle potřeb v rámci automatického provozu.

Gatech nanášecí pistole

Vysoká kvalita nástřiku a spolehlivost ve spojení s osvědčenou robustností této pistole zaručují vaši spokojenost s výsledkem povrchové úpravy. Integrovaná vysokonapěťová kaskáda při výstupním napětí až do 100 kV funguje bezpečně a dokonale. Všechny elektronické komponenty jsou integrovány do robustního plastového těla stříkací pistole a jsou řádně zatěsněny. Tímto je dosaženo dlouhodobé životnosti a úspory provozních nákladů.

 

Všechna vedení (na prášek, elektrické zapojení, nízkonapěťové vodiče) jsou uvnitř a spojovací prvky se nacházejí mimo kabinu. Nový držák nanášecí pistole je k dispozici v různých délkách. Nové nanášecí pistole GATECH ADLH a GATECH ADSH jsou vhodné zejména k použití v ocelových a plastových kabinách. Tento typ pistole se používá rovněž pro náročné 3D aplikace povlaku, obzvláště ve spojení s novou řídicí jednotkou nejvyšší kategorie „High End“, s možností  ovládání prostřednictvím PC.